• Je to opravdu všechno tak hrozně v prdeli?

  Posted on Červen 29, 2015 by in Jokerovina, Věda a technika, aneb svět není tak v prdeli

   

  Nemůžu si koupit novej Ajfoun s vodotryskem, politici kradou a s tou hypotékou na krku letos jedem na dovču jen do Chorvatska… Navíc ilumináti, chemtraily, mikrovlny… Prostě hrozná doba.

  No jistě. Pokud chceme, můžeme se v těhle hnusech brodit až po krk a užívat si to plnými doušky. Nebo se taky chovat podle nejlepšího svědomí. Třeba třídit odpad, když nám z gauče upadne dálkáč, tak si pro něj nejezdit autem a nevyvážet žumpu do vodovodního řadu. Taky není od věci si občas něčím udělat radost a poslechnout si něco pozitivního.

  Věděli jste třeba, že počty lidí trpících a umírajících hladem se v globálu už dost dlouhou dobu snižují? Od roku 2000 do dnes o nějakých 216 milionů. Jasně, že se dá argumentovat přirovnáním – Čím víc sebevrahů, tím míň sebevrahů – ale to v tomhle případě neplatí.

  rýžeVzorovou zemí je Bangladéš, kde se od roku 2000 počet lidí trvale trpících hladem snížil o polovinu. Zaměřili se tam na pomoc s mechanizací menších farem a zavlažování. Také podporují vzdělávání dívek, což vede k jejich začlenění do ekonomiky státu. V Bangladéši se zrodil mikrofinanční systém malých půjček, který pomohl nastartovat lidem vlastní živnosti, což nakoplo celou ekonomiku.

  Je sice jasný, že běžnej Banglažán si na dovolenou v Chorvatsku ještě nějakej pátek počká, ale tahle zpráva nám dneska udělala radost :)

  Co vy na to?

   

  Zdroj: The CSM


*

Jasně, už mi bylo 18 let ...nebo ne?

I když neradi, tak ctíme platný zákon o regulaci reklamy a kodex Rady pro reklamu. Pokud ti ještě není 18, tak musíme citovat policistu, kterého jsme v mládí potkávali v parku: "Prostě ještě nemůžete! Budete to muset vydržet."