Jelikož Joker není žádnej vidlák, kterej kolem sebe trousí odpad na každym kroku, tak spolupráce s duem Bezvajglu.cz byla jasná volba. No a jelikož máme rádi dobrý nápady, tak servírujeme minirozhovor.

První smršť otázek: Kdo jste? Odkud? Čí to byl nápad? Proč vás to napadlo? Jak dlouho existujete?

Bezvajglu.cz jsou Kuklovi a Zalabákovi z Práglu, dvě mladý progresivní rodinky :). Nápad byl mojí ženy a říkali jsme si, že když to funguje v Japonsku, NZ, Anglii a jinde tak proč ne v Čechách? Vajgly jsou hnus, tak proč je neeliminovat co to jde. Existujem od ledna 2015.

IMG_4534

Skvělé! Co je iniciativa Čisté město bez vajglů? V čem spočívá? Jak se do ní zapojit?

Iniciativa ČMBV sdružuje každého, kdo s námi sdílí myšlenku odvajglovat Čechy, Moravu a Slezsko. Zapojit se může každé město (infocentrum), živnostník (kavárna, koupaliště, restaurace, atd.), společnost, sdružení, atd. Stačí nás kontaktovat a domluvíme detaily. Popelníček je výborná reklama a stylový dárek v jednom.

Co máte v portfoliu?

Kapsičku, Kulaťák, Toulec a Kornout. 4 druhy popelníčků, každý má své přednosti, využití i neduhy. Ale fungujou a neodhazuješ vajgly, kudy chodíš.

bezvajglu portfolko

Kde vás najít? Máte web, FB?

Sedíme v Práglu v kanclu na Praze 4, nicméně spíš lítáme po všech čertech. Web je www.bezvajglu.cz a FB je https://www.facebook.com/bezvajglu

Co plánujete do budoucna, kromě vypití několika skvěle vychlazenejch Jokerů?

Plánujeme šířit popelníčky mezi fajn lidma a vyvolat řetězovou reakci. Chceme být inovativní, takže vyvíjíme vlastní popelníček, oslovujeme nadějné grafiky a umělce ke spolupráci.

Nějakej vzkaz pro čtenáře?

Lidi, nebuďme prasata, a když už třídíme sklo, papír a plast, zbavme naší zem i Vajglů.

 

Petr Kukla za BV.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *