Jolly Cider  od Jokera

Je jablko-hruškový osvěžující alkoholický nápoj. Byl inspirován moderními anglickými cidery, ale je vyráběn z českých surovin, českýma rukama, dle české receptury. Jeho hlavním úkolem je, šířit dobrou náladu. Je to zkrátka český cider s úsměvem.

Jemná ovocná vůně je podtržena svěží jablečně-hruškovou chutí, s tóny citrusu. Ve středních polohách můžete najít náznaky havajského ibišku, granátové hrušky a žluté maliny. V dozvucích prozkoumáte ořechová zákoutí jižního Lichtenštejnska. Ozvěny této bouře vjemů se dlouho rozléhají v chuťových pohárcích a doslova vás provedou celou paletou barev i čtverem ročních dob. A to si z vás neděláme legraci, vinaři pochopí. :)

Jelikož přemražení zabíjí chuť, tak Jolly Cider podáváme na ledu pouze v parných dnech. Myslíme si totiž, že je škoda otupovat bryskní chuť zbytečným vychlazením a následným ředěním tajícím ledem, ale proti gustu žádnej dišputát.

jollyjokerflaša

Výroba

Jolly Cider je vyráběn moderní metodou řízeného kvašení ušlechtilým kmenem vinařských kvasinek ze 100%  jablečné a hruškové šťávy z koncentrátu.

Použití koncentrátu umožňuje plynulou výrobu v průběhu celého roku. V kombinaci s teplotně řízeným kvašením v nerezových tancích zaručuje minimální rozdíly jednotlivých várek.

Koncentrát, který používáme je vyráběn odpařováním vody z moštu vyrobeného z jablek a hrušek výhradně z českých sadů. Díky vysoké cukernatosti není potřeba vyrobený koncentrát chemicky stabilizovat. To znamená, že se do něho nepřidávají žádné konzervanty ani barviva. Při odpařování vody z moštu jsou zachycována aromata, která po opětovném naředění koncentrátu na cukernatost původního moštu umožňují vrátit šťávě svěžest čerstvého moštu. Díky použití koncentrátu naředěného vodou na úroveň 100% ovocné šťávy není nutné cider doslazovat ani dobarvovat, tak jak je to běžné u levných komerčních ciderů velkých značek.

Naše technologie eliminuje navinulé chutě a vůně typické (a mnohdy i žádané) pro cider např. francouzského typu, které vytvářejí divoké kvasinky přirozeně se vyskytující v čerstvém moštu. Náš záměr byl vyvinout příjemný, nenáročný a extrémně pitelný cider, který se chuťově blíží moderním ciderům. Na rozdíl od ciderů velkých značek nejsou při jeho výrobě použity žádné náhražky, sladidla, konzervanty ani barviva. Svou kvalitou i chutí oslovuje stále širší škálu zákazníků, kterým můžeme zaručit stálou kvalitu produktu.

Výsledkem je náš milovaný Jolly cider, který si od poloviny roku 2015 získává stále více příznivců a kouzlí úsměvy na jejich tvářích.