Už jste někdy viděli hladovýho člověka vyhazovat bramborový placky z okna? Já teda ne. A to ani v dobách, kdy se jezdilo na melounu a odráželo se prasečíma řízkama…

20111215PHT34288_originalNěkdo nad dvě hodiny starou houskou ohrnuje nos a někdo jí spráská jako delikatesku. Někomu jako moučníček přijde i houska gumová, případně betonová… Halt proti gustu žádnej dišputát. Obzvlášť dojížďáci vědí o čem je řeč… Ruku na srdce.

No ale to jsem trochu odbočil. Věc se má tak, že už před X lety, nám připadlo trochu divný, že supermarkety vyhazujou v podstatě dobrý jídlo. Nejzvláštnější nám to přišlo, když jsme si v Anglii za obchoďákem pochutnávali na zralejch banánech, odleželym sýru, pršutu a narozeninovym dortu. Je fakt, že někomu se asi trochu ekluje vybírat jídlo z konťáku, takže nás moudrejch se silným žaludkem tam nestály davy a neprali jsme se o lanýžový olej. Nicméně ten paradox, že jeden má hlad a druhý každý den vyhazuje hromadu jídla, nemlátil dveřma jen u nás doma.

Sven s Jörgensonem, nebo někdo z tejhle severskej bandy, si toho všimnul taky a založil supermarket pro lidi, kteří pobírají státní podporu. Levně si tam můžou koupit jídlo těsně před expirací, nebo těsně po. Podobný akce se plánujou i na rúznejch jinech místech v Evropě a dokonce i v zámoří.

No hale. Mně to přijde jako docela logickej tah. V podstatě se na to hodí to starý český pořekadlo: „Kozel se nažral a vlk zůstal stát za plotem.“, nebo jak to je…

Čím víc, tím víc!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *